Brzy vyjde sborník nejlepších detektivních povídek roku

Pá, 26.05.2017 - 08:17 (redaktor red )
Snad nám soška Havrana poradila dobře

Sborník Nejlepší detektivní povídky roku, který obsahuje 15 povídek nominovaných na tradiční Cenu Havran, už míří do sazby. Vítěz zatím není znám, ale je jisté, že to bude jeden z autorů vybraných do této publikace. Jedním z porotců vybírajících havranovské příběhy jsem byl vůbec poprvé i já, takže jsem za výběr ve sborníku zodpovědný, a to společně s předsedkyní poroty Hanou Nekudovou, autory detektivek B. M. Horskou a Jiřím Walkerem Procházkou a novinářem Dušanem Neumannem.

Mám radost, že se podařilo vybrat různorodé povídky jak zpracováním, tak náměty. Povídky mají lepší úroveň než v předchozích letech a více příběhů má oproti dřívějšku šanci oslovit také mladší čtenáře. V době vyhlášení detektivních cen, připadajícím na 20. června, tedy za necelý měsíc, by měl být sborník již v prodeji. Opět ho vydává Pražská vydavatelská společnost a bude k sehnání v prodejnách tisku.

Porotu nyní čeká těžký úkol: vybrat z textů ve sborníku ten nejlepší. Autor povídky, jež se umístí na prvním městě, získá sošku Havrana, která (jak vidíte na snímku) mě a Hanu Nekudovou doprovázela, když jsme nad povídkami debatovali. Snad nám poradila dobře…

Juan Zamora