> zprávy > podrubriky: informace, pozvánky

Slzy galerky

Čt, 30.09.2021 - 21:55 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Slzy galerky

To, že písecký autor, emeritní kriminalista Ladislav Beran dokáže najít v dobovém tisku 30 let a v četnických archivech zajímavé případy, o tom už své čtenáře mnohokrát přesvědčil. A jistě je nezklame ani ve své nové knize Slzy galerky se zkušeným št. kapitánem Votrubou, s nepostradatelným št. strážmistrem Hřebejkem a dalšími členy písecké četnické pátračky, co umí galerce pěkně zatopit a pořádně šlapat na paty, takže zbývají zločincům a nejrůznějším filutům jen oči pro pláč.

Vítězové

Út, 21.09.2021 - 18:43 (redaktor B. M. Horská )

Děkujeme všem, kdo v neděli přišli i těm, kdo se připojili na náš live stream!
Ještě zopakujeme výsledky:
Cena Jiřího Marka 2021 (hodnotí se knihy vydané v roce 2020)
1. Michal Sýkora – Nejhorší obavy (Host)
2. Michaela Klevisová – Drak spí (Motto)
3. Pavel Kohout – Vražedkyně (Moba)
Zvláštní cena poroty: V. Záleský a L. Štěrovský – Ďáblovo zlato (Moba)
Čestné uznání:
• Veronika Černucká – Valčík pro mrtvé (Moba)
• Petr Študent – Vlaková loupež po česku (Klika)

Vrah, který se bál sam sebe

Út, 13.07.2021 - 22:29 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Vrah, který se bál sam sebe

Nová kniha oblíbeného píseckého autora Ladislava Berana je důkazem toho, že se mu opět vyplatilo pečlivě hledat v archivech a v dobovém tisku ze třicátých let minulého století. Čtenáři se tak znovu setkávají s legendární píseckou pátračkou, kterou vede štábní kapitán Votruba. Už názvy povídek, např. Muž, který uměl zastavit čas, Unavené zlodějské štěstí, Choulostivá lapálie v domě Laskavé neřesti, Láska z pavlače, Bordel není kostel, pane štábní slibují exkurz do tehdejšího vyšetřování trestné činnosti a jsou i zárukou potřebné dávky napětí.

Kytice růží nebožtíkům nevoní

Po, 19.04.2021 - 22:49 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Kytice růží nebožtíkům nevoní

To, že parta píseckých kriminalistů, kterým šéfuje kapitán Karas, umí, o tom už emeritní komisař kriminální služby Ladislav Beran přesvědčil ve svých krimi povídkách spoustu čtenářů. Tentokrát písecký autor předkládá další napínavé povídky, které zaujmou už svými názvy, mj. Vrah na pět, Holka na jednu sezonu, Prázdná postel, Kasařské rekviem. Svět zločinu a galerky totiž není jednobarevný. Každý zločin má své pozadí a nejde jen o to vypátrat a usvědčit pachatele, ale rozkrýt i lidské osudy, vztahy a pohnutky.

Literární soutěže o nejlepší detektivky 2020

Čt, 11.02.2021 - 11:37 (redaktor FrantisekSpacek )

Literární soutěže
O nejlepší detektivní povídku: Cena Havran
O nejlepší českou detektivku vydanou v roce 2020: Cena Jiřího Marka

Česká sekce AIEP již tradičně udílí prestižní ceny v oblasti detektivní tvorby. Už po sedmadvacáté bude v roce 2021 udělena Cena Havran za nejlepší detektivní povídku roku, po pětadvacáté pak Cena Jiřího Marka za nejlepší knihu detektivního žánru vydanou v uplynulém roce.

Četnická pátračka versus galérka

Ne, 31.01.2021 - 21:43 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Četnická pátračka versus galérka - Ladislav Beran

Kniha známého píseckého autora a emeritního komisaře kriminální služby zavádí čtenáře opět do 30. let, kdy legendární písecká pátračka řešila zločiny více či méně závažné. Povídky Ošklivá aféra v hotelu Gabriel, choulostivá záležitost, Uražený hrobník Florián a ukradený nebožtík, Putimfarka, Podivná smrt flašinetáře Fabiána, Zloděj v puffu, Němý nemrava a další, dokonale zobrazují atmosféru té doby a soudobý čtenář bude jistě obdivovat důvtip i velké nasazení tehdejších vyšetřovatelů.

Dobrý důvod k vraždě

Ne, 11.10.2020 - 20:56 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Dobrý důvod k vraždě - Ladislav Beran

Představovat partu píseckých kriminalistů, kterým šéfuje kapitán Karas, je u emeritního komisaře kriminální služby a autora Ladislava Berana tak trochu nošením dříví do lesa. Jeho kriminalisté, poručíci Studnička a Mach i vyšetřovatelka Vandová se stali během let už starými známými a čtenáři netrpělivě očekávají literární zpracování jejich nových případů. I v povídkách Zavřete oči, odcházím, pánové!, Červená karta, Zlá panenka, Černá smrt, Erotoman, Geny nikdo nevyčurá, pánové!