> zprávy > podrubriky: informace, pozvánky

Dnes si připomínáme...

So, 18.05.2019 - 10:11 (redaktor FrantisekSpacek )
Logo

Před třiceti lety 18. května 1989 se sešla Česká sekce AIEP na ustavující schůzi v Klubu českých spisovatelů.

Česká sekce od té doby spolu s mezinárodními partnerskými organizacemi usilovala a usiluje o to, aby detektivka na celém světě respektovala zákony boje dobra a zla a aby nebyla chápána jako podřadná literární forma. Na domácím poli se česká kriminální próza úspěšně očišťuje od ideologizace minulého režimu a bojuje s přívalem zahraniční literární produkce, zejména pak s fenómen severské detektivky.

Mnoho dobrého se podařilo a mnoho úkolů nás ještě čeká.

Pozvánka na besedu s kriminalistou Janem Žerovnickým

St, 17.04.2019 - 12:20 (redaktor FrantisekSpacek )
Pozvánka

Muzeum Policie ČR zve veřejnost na druhé setkání s kriminalistou Janem Žerovnickým z cyklu Legendy kriminalistiky ve středu 24. 4. od 17 hodin.

Bývalý kriminalista zavzpomíná na zajímavé případy, které se svými kolegy řešil. Registrace na tuto akci není nutná.

Pozvánka: Roman Cílek uvede cyklus besed v Ústřední knihovně

Po, 04.03.2019 - 15:59 (redaktor FrantisekSpacek )
Doteky zla Roman Cílek Oprátka za osm mrtvých

TAJEMSTVÍ KRIMINALISTICKÉHO ARCHIVU

Cyklus se bude věnovat případům mediálně méně známým, často dodnes nevyjasněným, s velmi zajímavým způsobem provedení, nebo případům, které neskončily před soudem, ač kriminalisté pravděpodobného pachatele znají. Bude sledovat i reflexe těchto skutečných případů v detektivní literatuře, případně skutečné případy, které byly inspirované detektivkami.

Průvodcem prvního nahlédnutí do kriminalistického archivu bude známý autor detektivek a literatury faktu, Roman Cílek. Připravil a uvádět bude Hynek Žirovnický

Pozvánka na besedu s kriminalistou

Čt, 21.02.2019 - 14:29 (redaktor FrantisekSpacek )
Legendy kriminalistiky

Muzeum Policie ČR si Vás dovoluje pozvat 27.2. od 17 hodin na besedu s kriminalistou Janem Žerovnickým z cyklu Legendy kriminalistiky. Bývalý kriminalista zavzpomíná na zajímavé případy, které se svými kolegy řešil.

Registrace na tuto akci není nutná.

Video záznam pořadu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10993853591-legendy-kriminalistiky/316292320130007-vrazda-nadvakrat/

Za zločinem do starého Písku

St, 13.02.2019 - 11:06 (redaktor red )
Kniha Ladislava Berana Zazločinem star

Na stránkách Jihočeského klubu Obce spisovatelů jsme zaznamenali recenzi nové knihy Ladislava Berana Za zločinem do starého Písku. Hanka Hosnedlová napsala:

„Koncem loňského roku spatřila světlo světa nová knížka píseckého spisovatele Ladislava Berana, kterou vydalo nakladatelství MOBA. Nese poměrně dlouhý, ale naprosto vyčerpávající název - Kriminální příběhy ze starého Písku.

PF 2019

St, 19.12.2018 - 11:06 (redaktor FrantisekSpacek )
František Špaček

Vážení příznivci i náhodní návštěvníci našich webových stránek Česká detektivka,

za výbor české sekce AIEP Vám přeji požehnané Vánoce, lásku a štěstí v novém roce. Rád bych také zvlášť poděkoval a popřál následujícím: