Četli jste detektivní speciál na internetovém časopise DRAKKAR?

St, 09.08.2017 - 12:00 (redaktor FrantisekSpacek )
DRAKKAR

Já ještě ne, na odkaz jsem náhodou narazil až dnes a budu-li mít chvilku času, hned si pédéefko stáhnu do čtečky a v klidu přečtu.

Internetový časopis o RPG ve svém 42. čísle - DUBEN 2014 vydal v PDF formátu DETEKTIVNÍ SPECIÁL  (http://drakkar.sk/43/drakkar_2014_43_duben.pdf), který mimo jiné obsahuje:

Recenze
Pravidla detektivních příběhů
„Aljen“
Dvojici  pravidlových  systémů  pro  psaní detektivních příběhů sepsali W. H.   Wright a  R. Knox  během  „zlatého  věku  detektivek“. Mnoho z pravidel je poplatných době nebo nepoužitelných pro hraní RPG, mnohé jiné se nám naopak zdají inspirativní.

Překlady
Pravidlo tří stop
Redakce
Detektivky si v RPG vysloužily ne lichotivou pověst, mají totiž tendenci změnit se v naprosté katastrofy: postavy se točí ve špatném směru, nebo prostě nenajdou stopu, kterou mají, a celá hra se buď úplně zastaví, nebo vrávorá na okraji útesu.

Literatura
Detektivka II.
Minule jsme se zabývali detektivkou v čisté formě.  Schematičnost  detektivky  začala ovšem plno autorů děsit. Poe s ní vydržel pouhé  tři  povídky;  potom  nápad  opustil a  začal  ho  rozpracovávat  do  jiných  tvarů. A  těch odvozených tvarů si všimneme dnes.

Detektivka kontra špionážní román
Vallun
Čím  že  se  špionážní  romány  liší  od  běžných detektivek? Dovolím si Vám článkem nabídnout na tuto otázku odpověď.

Historie a realita
Nové postupy detektivovy – Psychologické profilování
Vallun
Detektivní  seriály  dnes  mnohdy  pozornost soustředí na divácky atraktivní metody vyšetřování. V jednom ze seriálů se loví pachatelé  pomocí  psychologického  profilování. Jelikož se jedná o relativně mladou  disciplínu,  jejíž  vědecký  status  stále ještě není zcela nesporný, zaslouží si malé
představení.

O vraždách a spiknutích v Amonově chrámu: Rylandův papyrus č. IX
Kamila Tomášková
Text papyru a článek ukazují, jak v Egyptě probíhaly majetkové a mocenské konflikty, jak se Egypťané dovolávali spravedlnosti a jak úspěšní, případně neúspěšní byli.        Doplňky

Detektivní deskovky
Petr „ilgir“ Chval
Pokusím identifikovat styčné body detektivní literatury a detektivní deskovky, a tak odhalit, co dělá z deskovky detektivní hru.