Viktorín Šulc v Muzeu Policie ČR

Čt, 12.10.2017 - 14:18 (redaktor FrantisekSpacek )
Viktorín Šulc

Scénárista, dramaturg, publicista a spisovatel Viktorín Šulc vystudoval FAMU, scenáristiku a dramaturgii. Studium ukončil diplomovou prací Skutečné kriminální případy zpracované filmem a televizí – porovnání fikce a reality.
 

Od roku 1992 se jeho zájem zaměřil na tematiku násilné trestné činnosti, v poslední době se věnuje zejména literatuře faktu. S Lubošem Valeriánem, šéfem severomoravské mordparty, napsali knihu detektivových vzpomínek na závažné kriminální činy „Bratrstvo tajných hrobů“ (2006). S Jiřím Markovičem, bývalým šéfem pražské mordparty, spolupracoval na knize jeho profesních memoárů „Lovec přízraků“ (2008). V současné době píše třetí díl zamýšlené pentalogie Panoptikum sexuálních vražd. Dosud vyšly dva díly – „Když vzlétne děs a nevíra“ a „Přízrak v mém srdci“.

Viktorín Šulc je úspěšným televizním scénáristou, pro ČT napsal scénáře např. k detektivkám „Všichni musí zemřít“, „Škodná“, „Hrobník“, „Stín smrtihlava“ a třídílný seriál „Agentura puzzle“ (na pomezí krimi, hororu a trileru). Napsal také několik scénářů pro seriál Kriminálka Anděl, scénář pro film Silnější než já a několik rozhlasových her.

 

V roce 2000 zvítězil v soutěži ČT Dýmka Sherlocka Holmese o nejlepší detektivní scénář titulem „Muž, který vycházel z hrobu“. V roce 2004 získal za knihu „Příští stanice: Smrt“ cenu Havran, kterou každoročně uděluje AIEP - česká sekce Autorů detektivní a dobrodružné literatury za nejlepší detektivní povídku.

 

Květoslava Kůsová

Vedoucí oddělení kulturně-výchovné činnosti, produkční
+420 974 824 862, +420 224 922 183
kusova@muzeumpolicie.cz