PF 2019

St, 19.12.2018 - 11:06 (redaktor FrantisekSpacek )
František Špaček

Vážení příznivci i náhodní návštěvníci našich webových stránek Česká detektivka,

za výbor české sekce AIEP Vám přeji požehnané Vánoce, lásku a štěstí v novém roce. Rád bych také zvlášť poděkoval a popřál následujícím:

Autorům soutěžních děl o Cenu Havran a o Cenu Jiřího Marka za to, že díky nim můžeme podporovat dobré jméno české detektivky. Díky za nové autory, kteří přicházejí a ukazují, že se česká detektivka dokáže úspěšně bránit zahraniční produkci, a nachází možnosti vydávat své knihy i v jiných zemích. To vyžaduje hodně sil a odhodlání, držím jim palce při dosahování dalších záviděníhodných úspěchů.

Porotcům soutěží Cena Havran a Cena Jiřího Marka děkuji za spoustu svého volného času, který museli věnovat pečlivému hodnocení děl. Nesmírně si vážím jejich práce, neboť mají velkou zásluhu na tom, že obě ceny mají u spisovatelů a nakladatelství dobrý zvuk. Jsem rád, že hodnocení děl je prestižní záležitostí všech členů porot, zvláště jejich předsedů. Přeji porotám, aby byly nuceny hodnotit jen kvalitní díla a aby jejich rozhodování bylo vždy to nejspravedlivější.

Kolegům ve výboru, webmastrovi a editorce diplomů děkuji za vykonanou práci ve prospěch dobrého jména české detektivky. Děkuji vedení Muzea Policie ČR za poskytování nadstandartního zázemí pro vyhlašování soutěží a jsem rád, že trvale spolupracujeme se Společností Agathy Christie a Českou společností Sherlocka Holmese při vyhlašování každoročních cen. Přeji všem organizátorům a odborníkům v zázemí, aby měli ze své nezištné práce radost a aby byli partou správných nadšenců.

Čtenářům vítězných povídek a knih děkuji za výběr a koupi sešitů a knih podle cen České asociace Autorů detektivní literatury. Přeji jim, aby měli stále co číst a aby nabídka vítězných titulů rostla.

Mladým autorům, kteří sledují se zájmem českou detektivku, přeji, aby jim naše aktivity byly dobrou inspirací a pomocníkem.

Předseda výboru AIEP
František Špaček