Odložená spravedlnost

Út, 27.02.2024 - 20:30 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Odložená spravedlnost

Čtenářům, kteří si oblíbili krimi povídky emeritního komisaře kriminální služby Ladislava Berana, nabízí písecký autor tentokrát dvacet jedna povídek se známými protagonisty z písecké kriminálky, poručíkem Studničkou, poručíkem Machem, kapitánem Karasem a dalšími členy okresní kriminálky, kteří umí šlapat zločinu pořádně na paty.

Ukradený důkaz

Čt, 23.11.2023 - 21:08 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Ukradený důkaz

Známý písecký autor zavádí ve svých příbězích čtenáře do neklidných předválečných časů, kdy o zločiny více či méně závažné nebyla na Prácheňsku nouze a kdy tým v čele se štábním kapitánem Votrubou rozhodně nezahálel.

Čekání na vraha

Po, 17.04.2023 - 22:25 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Čekání na vraha

To, že i kriminálka okresního formátu, jako je ta písecká, kde 1. oddělení šéfuje kpt. Karas, řeší zajímavé případy, které čtivou formou už nějaký ten pátek předkládá čtenářům emeritní komisař kriminální služby Ladislav Beran, je fakt.

Četnické povídky z Prácheňska I.

Ne, 13.11.2022 - 20:20 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Četnické povídky z Prácheňska I.

Sametový hlas v telefonu, Každý potřebuje trochu špatné pověsti, pane štábní, Zkažené poetické odpoledne doktora Cafourka, Podezřelá smrt fintila Viktora Taušnera, Odvážná verze doktora Cafourka, Motiv není důkaz, páni četníci, to jsou některé z napínavých povídek známého píseckého autora, emeritního komisaře kriminální služby Ladislava Berana.

Panoptikum města Písku

Pá, 06.05.2022 - 22:14 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Panoptikum města Písku

To, že si známý písecký autor, bývalý komisař kriminální služby Ladislav Beran, vybral pro svoji další knihu krimi povídek název Panoptikum města Písku, není náhoda. Předkládá čtenářům tentokrát dvaadvacet povídek, ve kterých rozkrývá s nadhledem bývalého kriminalisty zajímavé způsoby páchání trestné činnosti pachatelů v polistopadové době.

Lákavá nabídka ke zločinu

Út, 26.04.2022 - 21:51 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Lákavá nabídka ke zločinu

Čtenáři oblíbených krimi povídek známého píseckého autora a emeritního komisaře kriminální služby moc dobře ví, že šéf písecké kriminálky kapitán Karas s poručíky Studničkou, Machem a vyšetřovatelkou Vandovou patří už léta do Písku, stejně jako patří do tohoto místa Otava či Kamenný most. Ve své nové knize nabízí opět potřebnou dávku napětí, ale také dokonalý vhled do každodenní policejní práce. Už názvy povídek – napři. Polda, který neměl svůj den, Liga ztracených, Ukradená finta, Tichý společník zločinu, Nečekaná pomsta, Lovec myšlenek – slibují originální zápletky a příjemné čtení.

Slzy galerky

Čt, 30.09.2021 - 21:55 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Slzy galerky

To, že písecký autor, emeritní kriminalista Ladislav Beran dokáže najít v dobovém tisku 30 let a v četnických archivech zajímavé případy, o tom už své čtenáře mnohokrát přesvědčil. A jistě je nezklame ani ve své nové knize Slzy galerky se zkušeným št. kapitánem Votrubou, s nepostradatelným št. strážmistrem Hřebejkem a dalšími členy písecké četnické pátračky, co umí galerce pěkně zatopit a pořádně šlapat na paty, takže zbývají zločincům a nejrůznějším filutům jen oči pro pláč.

Vrah, který se bál sam sebe

Út, 13.07.2021 - 22:29 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Vrah, který se bál sam sebe

Nová kniha oblíbeného píseckého autora Ladislava Berana je důkazem toho, že se mu opět vyplatilo pečlivě hledat v archivech a v dobovém tisku ze třicátých let minulého století. Čtenáři se tak znovu setkávají s legendární píseckou pátračkou, kterou vede štábní kapitán Votruba. Už názvy povídek, např. Muž, který uměl zastavit čas, Unavené zlodějské štěstí, Choulostivá lapálie v domě Laskavé neřesti, Láska z pavlače, Bordel není kostel, pane štábní slibují exkurz do tehdejšího vyšetřování trestné činnosti a jsou i zárukou potřebné dávky napětí.