Beseda a autogramiáda s MUDr. JANEM CIMICKÝM k nové knize TÉMĚŘ JASNÝ PŘÍPAD

Po, 20.02.2017 - 14:51 (redaktor FrantisekSpacek )
Beseda

Knihu slavnostně uvedl prezident Policie ČR genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý v pátek 17. 2. 2017 v Charitním středisku Gabriel v Ostravě-Zábřehu. Podrobné informace a fotografie obsahuje PDF příloha s názvem Prezentace Jan Cimický v charitním středisku Gabriel 17. 2. 2017.  (https://www.scribd.com/document/339811217/Prezentace-Jan-Cimick%C3%BD-v-charitnim-st%C5%99edisku-Gabriel-17-2-2017-pdf)

In flagranti (povídka ze sborníku "Nejlepší detektivní povídky desetiletí")

Čt, 27.10.2016 - 01:38 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace

"Být či nebýt - toť otázka!"

Zvučný baryton Jana Blahy, podbarvován šuměním sprchy, se rozléhal celým domem. Tak jako pokaždé, uvědomila si zoufale jeho žena. Za chvíli ten směšný ochotník začne promenovat po bytě, což by ovšem zdaleka nebylo to nejhorší. Nejhorší přijde potom, až se na něj budu muset podívat. Trenýrky ke kolenům, na fortelném zadku se vždycky tak odporně špulí - kdo má ten pohled vydržet?

Šumění sprchy ustalo, skončil i Hamletův monolog. Umínila si, že tentokrát ten odpor přemůže bez jediné poznámky. Tentokrát ano!

Odysseus se nevrací (povídka ze sborníku "Nejlepší detektivní povídky desetiletí")

Čt, 27.10.2016 - 01:21 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace

Loudají se úzkými uličkami ostrovního městečka Spartohori, nahlížejí do nízkých světnic, proměňovaných na domácké kavárničky a bistra, odvážně konkurující restauracím, které překotně vyrůstají na kousku pevniny nad mořem.

Elena je okouzlena malebností toho místa.

"Jako v Agios Dimitrios na Korfu, pamatuješ?"

Cibulák (povídka ze sbírky "Jak jsem potkal lidi")

Čt, 27.10.2016 - 01:14 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace

Říkali mu „Cibulák“ a vůbec se za to na lidi nezlobil. Vyučil se fajnovému řemeslu u truhláře Bíny v Portyči a pár let dělával v jednom zastrčeném truhlářství v bývalém mlýně. Odtud to měl k řece opravdu jen skok. Občas byl k vidění, jak o polední přestávce stojí na břehu řeky celý zaprášený od pilin a pozoruje jez, který mu zpíval „Plaveckou“. Ve skutečnosti se jmenoval Ferdinand Klika. Nějakou dobu bydlel na Pražské ulici někde mezi prodejnou potravin u Kotta a řeznictvím Dunovského.