> zprávy > podrubriky: informace, pozvánky

Odložená spravedlnost

Út, 27.02.2024 - 20:30 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Odložená spravedlnost

Čtenářům, kteří si oblíbili krimi povídky emeritního komisaře kriminální služby Ladislava Berana, nabízí písecký autor tentokrát dvacet jedna povídek se známými protagonisty z písecké kriminálky, poručíkem Studničkou, poručíkem Machem, kapitánem Karasem a dalšími členy okresní kriminálky, kteří umí šlapat zločinu pořádně na paty.

Ukradený důkaz

Čt, 23.11.2023 - 21:08 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Ukradený důkaz

Známý písecký autor zavádí ve svých příbězích čtenáře do neklidných předválečných časů, kdy o zločiny více či méně závažné nebyla na Prácheňsku nouze a kdy tým v čele se štábním kapitánem Votrubou rozhodně nezahálel.

Výsledky soutěží Cena Havran a Cena Jiřího Marka za rok 2022

St, 27.09.2023 - 21:32 (redaktor Richard Spitzer )

Každý rok pořádá Česká sekce Asociace autorů detektivní literatury (AIEP) již léta oblíbené soutěže v oblasti literární tvorby. Organizace, která sdružuje zejména autory, jež sami tvoří díla tohoto žánru, ale i teoretiky, kritiky či fanoušky detektivek, se tím snaží kultivovat danou literární scénu. V prestižních soutěžích, kde došlá díla hodnotí zkušení literární publicisté či přímo autoři, je oceňována jak jazyková a stylistická kvalita literárního textu, tak i nápaditost či novost tematická.

Čekání na vraha

Po, 17.04.2023 - 22:25 (redaktor JirkaWolny )
Autor publikace
Čekání na vraha

To, že i kriminálka okresního formátu, jako je ta písecká, kde 1. oddělení šéfuje kpt. Karas, řeší zajímavé případy, které čtivou formou už nějaký ten pátek předkládá čtenářům emeritní komisař kriminální služby Ladislav Beran, je fakt.