> zprávy > podrubriky: informace, pozvánky

Dnes si připomínáme...

So, 18.05.2019 - 10:11 (redaktor FrantisekSpacek )
Logo

Před třiceti lety 18. května 1989 se sešla Česká sekce AIEP na ustavující schůzi v Klubu českých spisovatelů.

Česká sekce od té doby spolu s mezinárodními partnerskými organizacemi usilovala a usiluje o to, aby detektivka na celém světě respektovala zákony boje dobra a zla a aby nebyla chápána jako podřadná literární forma. Na domácím poli se česká kriminální próza úspěšně očišťuje od ideologizace minulého režimu a bojuje s přívalem zahraniční literární produkce, zejména pak s fenómen severské detektivky.

Mnoho dobrého se podařilo a mnoho úkolů nás ještě čeká.

Za zločinem do starého Písku

St, 13.02.2019 - 11:06 (redaktor red )
Kniha Ladislava Berana Zazločinem star

Na stránkách Jihočeského klubu Obce spisovatelů jsme zaznamenali recenzi nové knihy Ladislava Berana Za zločinem do starého Písku. Hanka Hosnedlová napsala:

„Koncem loňského roku spatřila světlo světa nová knížka píseckého spisovatele Ladislava Berana, kterou vydalo nakladatelství MOBA. Nese poměrně dlouhý, ale naprosto vyčerpávající název - Kriminální příběhy ze starého Písku.

PF 2019

St, 19.12.2018 - 11:06 (redaktor FrantisekSpacek )
František Špaček

Vážení příznivci i náhodní návštěvníci našich webových stránek Česká detektivka,

za výbor české sekce AIEP Vám přeji požehnané Vánoce, lásku a štěstí v novém roce. Rád bych také zvlášť poděkoval a popřál následujícím:

Vyhlášení soutěží na rok 2019

Út, 04.12.2018 - 12:31 (redaktor FrantisekSpacek )
Logo AIEP

Česká sekce AIEP udílí tradiční prestižní ceny v oblasti detektivní tvorby.

Již popětadvacáté bude v roce 2019 udělena Cena Havran za nejlepší detektivní povídku roku, počtyřiadvacáté Cena Jiřího Marka za nejlepší knihu vydanou v uplynulém roce.

Děkujeme za respektování podmínek obou soutěží, které uvádíme níže. Jejich dodržení usnadní organizování obou literárních cen.

 

Výbor AIEP – Česká asociace autorů detektivní literatury vyhlásil soutěže pro nejlepší díla roku 2018:

Zemřel Petr Messany

Po, 29.10.2018 - 09:31 (redaktor red )
Petr Messany

V pátek 27. října zemřel ve věku osmdesáti dvou let astrolog, autor literatury faktu Petr Messany a člen české sekce AIEP. Oznámil to jeho přítel, nakladatel Zdeněk Pobuda. Narodil se 30. listopadu 1935. Pravidelně publikoval astrologické věštby. Napsal knihy Hvězdy a rebelové ve hvězdách (s O. Brůnou) a Sváteční žena – Zita Kabátová. V roce 2003 dostal od Českého klubu skeptiků Sisyfos anticenu Bludný kámen za „vytrvalé šíření kostýmové astrologie a příbuzných nauk všemožnými prostředky.“ (cg)